Eşine ve kızına dehşeti yaşatan adam ölü bulundu

20

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 2 Kasım 2019 tarihinde iddialara göre uyuşturucu bağımlısı olan ve olay anında alkollü olduğu tespit edilen Ramazan İnanç eşi Müjgan İnanç’ı önce dövdü ardından da naylon poşeti çakmağı ile eriterek eşinin yüzüne ve ayaklarına damlatmıştı. Annesinin çığlıklarını duyan kızı N. İnanç’ın müdahale etmek istemesi üzerine de kızının alnını ateşten eriyen naylon ile yakan Ramazan İnanç komşularının ihbarı üzerine yakalanarak gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri tamamlanan Ramazan İnanç 11 Kasın 2019 tarihinde de çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Ramazan İnanç yaklaşık 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra 10 gün önce tahliye edildi. Cezaevinden çıkan Ramazan İnanç bugün Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Abdigör Mahallesi’nde ölü olarak bulundu. Silah sesi duyan mahallenin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Seher Sokak üzerinde bulunan tepelik alanda göğsüne 3 kurşun isabet etmiş ve olay yerinde hayatını kaybetmiş bir erkek cesedi bulundu. Ekiplerin kısa bir sürede yaptığı araştırmada bulunan cesedin geçtiğimiz yıl eşi ve kızına dehşeti yaşatan Ramazan inanç olduğunu tespit ettiler.

Araştırmayı derinleştiren polis ekipleri Ramazan İnanç’ın cezaevinden çıkar çıkmaz eşinin amcasının evine giderek tartıştığı ve tartışma sonrasında bıçaklayarak olay yerinden kaçtığını ve hakkında bıçaklama suçundan yakalama kararı çıkartıldığını ve olay günü 3 otomobil tarafından tepelik alana getirildiği ve burada darp edildikten sonra göğsüne sıkılan kurşunlarla öldürüldüğü öğrenildi. Cinayette kullanılan 3 otomobilin terk edilmiş olarak bulunmasının ardından bıçakladığı eşinin amcasının yakınları olduğu belirlenen 13 kişi yakalanarak gözaltına alındığı ve Asayiş Büro Amirliği’nde sorgulanmalarının devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.