Apartmandaki koronavirüs temizliği 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

59

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Karadenizliler Mahallesi’ndeki bulunan çöp döküm alanında geri dönüşüm içim malzemeleri ayırmakla görevli işçiler bir çuval içinde battaniyeye sarılı halde, çürümüş ceset buldu.

Cesedi bulan işçilerin haber vermesi üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro ekipleri harekete geçerek çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Çöp kamyonları şoförleri ile irtibata geçilerek içinde cesedin bulunduğu çuvalın hangi çöp kamyonu şoförü tarafından alındığı tespit edilerek bu şoföründe bu çuvalı nereden aldığı bilgisine ulaşıldı. İçinde ceset bulunan çuvalın İzmit ilçesi Serdar Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın zemin katından alındığı tespit edilirken apartmanın yöneticileri ile irtibata geçen polisler apartmanda 1999 yılından beri kullanılmayan bir daireden koronavirüs temizliği yaparken çıkardıkları ve çöpe attıkları öğrenildi.

Polisler araştırmayı derinleştirerek 1999 yılında 17 Ağustos depremi sonrasında Sakarya’ya taşınan bir ailenin yaşadığı tespit edilerek bu ailenin Sakarya’daki adresine giderek E.Ç. ve R.Ç. adlı iki kardeşi sorguya aldılar. Polis ekipleri tarafından sorgulanan R.Ç.’nin ifadesi çuvaldaki cesedin sırrını ortaya çıkardı.

R.Ç. verdiği ifadesinde bulunan cesedi ağabeyi Ercüment Çetin’e ait olduğunu söyleyen R.Ç., ağabeyinin çok sinirli bir yapıya sahip olduğunu kendisi ile 2002 yılında aralarında geçen bir tartışma sonrasında kendisinin bıçakladığını ve daha sonra ağabeyinin cesedini battaniyeye sararak kullanmadıkları İzmit’te bulunan dairelerine götürdüğünü ve üzerine kum dökerek sakladığını itiraf etmesi üzerine ailenin kardeşi tarafından öldürülen ağabeyleri için kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenilirken emniyette sorguları tamamlanan E.Ç. ve R.Ç. adlı kardeşler adliyeye sevk edilirken R.Ç. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken kardeşi E.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.