Nişanlısını öldüren Zehra’ya ömür boyu hapis talebi

82

Sosyal medya üzerinden tanışan Kars’ta yaşayan Zehra Aras ve fabrika işçisi Emrah Öztürk 2019 yılında nişanlandılar Zehra Aras Eskişehir’de yaşayan ve çalışan nişanlısını ziyaret için Eskişehir’e geldi. Nişanlı çift daha sonra gezmek için Odunpazarı ilçesine bağlı Aşağıçağlan Mahallesi’ndeki Kent Ormanı’na gitti. Ormanlık alanda çift arasında çıkan tartışma esnasında Zehra Aras nişanlısı Emrah Öztürk’ün boğazını keserek 8 yerinden bıçakladıktan sonra kaçmaya çalışırken Eskişehir otogarında yakalandı. Zehra Aras çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Emrah Öztürk’ün öldürülmesi hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamladı. Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianame, 4’cü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede katil zanlısı Zehra Aras’ın evlilik hazırlıkları yapmak için Kars’tan Eskişehir’e geldiğini, beraber gezerlerken nişanlısının kendisini sevmediğini söylemesi üzerine aralarında çıkan tartışma sonrasında cinayetin işlendiği anlatıldı.

İddianamede ayrıca olay günü “Zehra Aras’ın nişanlısı Emrah Öztürk’e cinsel ilişki teklifinde bulundukları için ormanlık alana gittiklerini burada Emrah Öztürk’ün ayrılmayı düşündüğünü ifade etmesine rağmen Zehra Öztürk’ün nişanlısının gözlerini elbisesinden çıkardığı bir kemerle bağlayarak fantezi yaparlarken çantasından bıçağını çıkararak 7 bıçak darbesi vurduktan sonra ağır yaralanması üzerine boğazını keserek öldürdü. Daha sonra Emrah Öztürk’ün üzerinde bulunan 1600 lirayı alırken Emrah Öztürk’e ait cep telefonunu olay yerinde parçalayarak kaçmak için otogara gittiğinde Eskişehir’den ayrılmak üzere iken kolluk kuvvetleri tarafından yakalandığı” ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.