Lise öğrencisi kredi kartı dolandırıcılığından tutuklandı

41

Datça’da, aynı telefon hattı üzerinden birçok farklı şahıs adına kargolar gönderilmesi üzerine harekete geçen Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Yapılan kısa araştırma sonrasında telefon hattının Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Lisesi Bilgisayar Bölümü Üçüncü Sınıf Öğrencisi M.E.Y.’ye ait olduğunu belirleyerek M.E.Y. adlı öğrenciyi takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında şüpheli öğrencinin evine dün yapılan baskın sonrasında evinde bulunan cep telefonu ve bilgisayarına el konulurken cep telefonu ve bilgisayarında yapılan inceleme polis memurlarını adeta şoka uğrattı.

M.E.Y. adlı öğrencinin cep telefonu ve bilgisayarında 25 bin kişiye ait kredi kartı ve kimlik bilgilerinin olduğu belirlenirken ayrıca 10 milyon kişinin MERNİS bilgileri ele geçti. Şüpheli öğrencinin e- devlet sitesi olmak üzere bir çok kamu ve kurum sitelerini birebir kopyalayarak sahte internet sayfaları oluşturarak “banka komisyonlarınızı geri almak için tıklayın” “Araba çekilişine katılmak için sayfamıza tıklamanız yeterli” gibi sahte girişlerle kullanıcıların kimlik bilgilerinin çalındığını tespit etti.

Datça’da ülke genelindeki en büyük dolandırıcılık olayının ilk ayağı olduğu tespit edilen M.E.Y. bugün emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 18 yaşındaki lise öğrencisi M.E.Y. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.