2 ortağını öldüren müteahhit yakalandı

130

17 Şubat 2020 tarihinde İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde meydana gelen olayda müteahhitlik yapan Sami Bulut  ve oğlu Kürşat Bulut müteahhitlik bürolarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatlarını kaybederken Sami Bulut’un diğer oğlu Samet Bulut’da silahlı saldırı sonrasında yaralı olarak bulundu.

İhbar üzerine olay yerine bir çok sağlık ve polis ekibi sevk edilirken polis ekipleri olay sonrası başlattıkları çalışmada Sami Bulut ve Kürşat Bulut’u öldürüp Samet Bulut’u ağır yaralayan kişinin daha önceden ortak olarak iş yaptıkları müteahhit A.Ş. olduğunu tespit etti. Cinayetten bir gün sonra Kürşat Bulut’un bir çocuğu dünyaya gelirken Kürşat Bulut’un çocuğunu görmeden hayatını kaybetmesi büyük üzüntülere neden oldu.

Polis ekipleri olayın meydana geldiği yerde bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde işlenen cinayetler sonrasında A.Ş.’nin yanında bulunan bir kişi ile olay yerinden kaçtığını tespit etti.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri işlediği cinayetlerden sonra kaçan şüphelileri arama çalışmalarına başlarken A.Ş.’nin yanında olduğu tespit edilen Yüksel Ş.’yi yakaladıktan kısa bir süre sonra da Esenyurt’ta A.ş. adlı diğer cinayet şüphelisi yakalanırken yakalandığı evde cinayette kullanılan  tabanca ele geçirildi.

Emniyette sorgusu yapılan A.Ş. “ Ortakları ile değeri 1 milyon 2 yüz bin lira değerinde olan 4 dairenin paylaşımı yüzünden aralarında tartışma çıktığını ve olay günü yanında bulundurdğu silahla saldırıyı gerçekleştirdiğini” ifade etti. Cinayet zanlısı A.Ş.’nin daha öncede kasten yaralama suçundan poliste sabıka kaydının bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer şüpheli Yüksel Ş. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.