Dolandırıcıların şapka çıkartılacak yöntemi ortaya çıktı

22

Sahip oldukları otomobillerini internet üzerinden satışa çıkaran Ankara, Aydın, Burdur, Antalya’dan birer kişi ve Denizli’den 3 kişi dolandırıcıların kurnaz yöntemi sayesinde dolandırıldılar.

Bu şahısların şikayeti üzerine hareke geçen Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri çalışmalara başladılar. Yapılan ilk araştırmada dolandırılan şahısları arayan kişilerin ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu kişiler adına alınmış telefon hattı ile arayarak iletişime geçtikleri ve daha sonra otomobil satışı için noterin kapanmasına 15 dakika kala randevu verdikleri öğrenildi.

Noter işlemlerinin yapıldığı esnalarda bankaya yetişmelerinin mümkün olmayacağını ifade eden dolandırıcılar satın aldıkları otomobilin sahibinin banka hesabına anlaştıkları ücreti EFT olarak göndererek araçları üzerlerine aldıktan sonra akşam saatlerinde yaptıkları EFT işlemini iptal ederek dolandırdıkları ve satın aldıkları otomobili de ertesi gün daha düşük fiyata ellerinden çıkardıkları öğrenildi.

JASAT ekipleri bu yöntemle 7 vatandaşı dolandıran dolandırıcıların Bülent T, Halil D ve Arif S. olduğu tespit edilerek bu kişiler teknik ve fiziki takibe alındılar. Şüpheli 3 şahıs hakkında yeterli delillerin elde edilmesinden sonra Denizli’nin Hozan ilçesinde bir otomobil ile hareket halinde oldukları tespit edilen şahısların yakalanması için harekete geçen JASAT ekipleri organize sanayi bölgesi içinde çevirme yaparak gözaltına aldılar. Gözaltına alınan şüphelilerin Denizli Jandarma Komutanlığı’nda işlemlerinin yapılmasının ardından adliyeye sevk edildikleri ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.