Yapılan tatbikatta iki itfaiye eri şehit oldu

25

Kadıköy İtfaiye Ekipler Amirliği tarafından istasyonda yapılan yangın tatbikatı esnasında itfaiye aracına bağlı merdivenler kırılarak bir anda karşı tarafta bulunan bir çatının üzerine düşerken o esnada yangın merdiveni üzerinde bulunan iki itfaiye eri de çatıya düştü. Kadıköy İtfaiyesi itfaiyecileri hemen ikinci bir merdiven kurarak kaza sonucu çatıya düşen itfaiyeci arkadaşlarının yardımına koşarken ihbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri tarafından çatıdan büyük bir dikkatle aşağı indirilen yaralı itfaiye erlerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalelerini yaptıktan sonra itfaiye eri Emircan Çolak Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne diğer itfaiye eri Mehmet Ali İnal’da Kadıköy’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldılar.

Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne ağır yaralı olarak kaldırılan Emircan Çolak doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederek şehit düşmesinin ardından Kadıköy itfaiyesi “Bugün tatbikat çalışması esnasında yaşanan elim bir kaza sonrasında itfaiye erlerimizden Emircan Çolak hayatını kaybederek şehit olmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve itfaiye teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Akşam saatlerinde Kadıköy itfaiyesinden ikinci kötü haber geldi, Kadıköy itfaiyesi yaptığı açıklamada “Bugün tatbikatta ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan meslektaşımız Mehmet Ali İnal şehit olmuştur” denilerek duyurulurken ailelerin hastanede sinir krizi geçirdikleri ve meslektaşlarının gözyaşlarına boğulduğu öğrenildi.

Tatbikat esnasında şehit olan iki itfaiye erinin cenazeleri hastaneden alınarak önce yaşadıkları mahallede alınan helallikler sonrasında Kadıköy itfaiyesinde düzenlenen tören sonrasında gözyaşları arasında toprağa verildiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.