Şizofren genç yengesine tokat atınca sokakta kaldı

78

Sakarya’nın Arifiye ilçesine bağlı Hanlı Mahallesi’nde meydana gelen olayda korona tedbirleri kapsamında çalıştığı spor salonu kapanan Zafer Leylek ağabeyinin evine geri dönmek zorunda kaldı. İki hafta boyunca ağabeyi ile beraber kalan şizofren hastası Zafer Leylek ailesinin kendisini istemediğini ve evde yasal olarak hakkı olduğunu ileri sürerek Arifiye Polis Merkezi’ne ve Sakarya Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu.

İddialara göre Zafer Leylek tıraş olurken yengesinin banyoya gelerek evden gitmesini istediğini söylemesi üzerine yengesine tokat atarak itmesi sonucu yengesi Fatma Leylek kolunu inciterek karakola müracaat ederek Zafer Leylek’ten şikayetçi oldu.

Fatma Leylek’in şikayeti üzerine mahkeme kararıyla evden bir ay uzaklaştırma cezası alan Zafer Leylek ilçede bulunan bir caminin arka kısmında sedirlerin üzerinde yaşamaya başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Zafer Leylek “ İş yerim kapanınca kalacak yerim olmadığı için ailemin ikametgahına döndüm. Engelli raporum var. Evimiz aileden kalma. Bu evde ağabeyim ve yengem yaşıyor. Ama sonra beni evde istemediler. Sonra mahkeme kararı çıkartarak beni evden uzaklaştırdılar. Evde kaldığım süre zarfında devamlı olarak ağabeyim ve yengem beni aşağıladı. Olayın yaşandığı gün sokağa çıkma yasağı vardı. Tıraş olurken yengem sen buradan yürü git deyince kendisine kızarak dönüp bir tokat atınca yere düştü. Sonra hiçbir şey yokken ağlamaya başladı. Daha sonra evden kovuldum ve dışarıda yaşamak zorunda kaldım. Devlet büyüklerinden koronavirüs salgını bitene kadar kalacak bir yer temin etmelerini istiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.