Kocasının dövdüğü yaşlı kadın yurda yerleştirildi

23

Çorum Ata Caddesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre bir  apartman dairesinde eşi ile birlikte yaşayan 76 yaşındaki Hasibe Kazancı, 78 yaşındaki eşi Ünal Kazancı ile bilinmeyen bir nedenden dolayı yaşanan tartışma sonrasında eşi tarafından darp edilerek sokağa atıldı.

Yaşlı kadının sokağa atılmasına tanık olan Çelebi ve Birsen Şahin çifti yaşlı kadına sahip çıkarak kocası tarafından dövüldükten sonra sokağa atılan Hasibe Kazancı’yı evlerine alarak yaşlı kadına sahip çıktılar. Yaşanan olayda yaşlı kadının darp edilerek sokağa atıldığını öğrenen Çorum İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser bir polis ekibini yaşlı kadına sahip çıkan Çelebi ve Birsen Şahin çiftinin evine gönderdi.

Çorum İl Emniyet Müdürü’nün talimatı ile yaşlı kadının yanına giden polis ekiplerinden bir polis memuru yürüme zorluğu çeken Hasibe Kazancı’yı kucağına alarak ekip arabası ile yaşlı kadını Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüler. Burada tedavisi yapılan  Hasibe Kazancı daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri de yaşlı kadını bir huzurevine yerleştirerek bakım altına alırken eşini dövdüğü iddia edilen Ünal Kazancı hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Eşi tarafından dövülen Hasibe Kazancı yaptığı açıklamada “ Eşim beni dövdükten sonra sokağa attı. Daha sonra Çelebi ve Birsen Çiftçi ailesi bana sahip çıktılar. Daha sonra polis memurları beni hastaneye götürdükten sonra orada bulunan görevliler de bei bir huzurevine yerleştirdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Beni İzmir’de bulunan oğlumun yanına göndermelerini istedim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.