Taziye düzenlenen mahallede 6 kişide virüs tespit edildi

51

Van Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada açıklamada, Ortanca Mahallesi’nde bir cenaze için düzenlenen taziyeye katılan Eralan ailesinden 4, Eraygen ailesinden de 2 kişinin covid-19 virüs sonuçlarının pozitif çıkması sonucu 4 mahallenin karantinaya alındığı açıklandı.

Van Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Korona virüs tedbirleri kapsamında Ortanca Mahallesinde yasak olmasına rağmen bir cenaze için taziye çadırı kurulmuş ve bu çadırın kurulmasına izin veren Ortanca Mahallesi Muhtarı Mehmet Nuri Yönten görevden alınarak hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Kurulan taziye çadırına gelerek taziyede bulunan birçok vatandaşımızın yapılan covid-19 testleri pozitif çıkmış ve bu vatandaşlarla temasları bulunan Karakoç, Arıtoprak ve Gövelek mahalleleri de karantina kapsamına alınmış olup bu mahallelerde Sağlık Bakanlığı’mızın ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.

Konu hakkında ayrıca Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

Van Valiliği’nin aldığı kararlar ilimiz İpekyolu ilçesi Ortanca Mahallesinde yaşamakta olan Eralan ailesinden kişi ve  4 Eraygen ailesinden de 2 kişinin yapılan  covid-19 test sonuçları maalesef pozitif çıkması sonucu ilimiz sınırları içinde bulunan Ortanca Mahallesi karantina altına alınmıştır.

Ortanca Mahallesi muhtarı tarafında verilen izinle kurulan taziye çadırına gelerek taziyede bulunan bir çok vatandaşımızın test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine burada bulunan vatandaşlarla temasta bulunduğu tespit edilen Karakoç, Arıtoprak ve Gövelek mahalleleri de karantina kapsamına alınmıştır. Taziye çadırının kurulmasına izin veren mahalle muhtarı Mehmet Nuri Yönten hakkında da adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.