Çiftlik evinde alem yapan emniyet müdür yardımcısı ve komiserin görev yeri değişti

65

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Nisan ayında Ankara’da emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan F.E. ve komiser Z.Y., iddialara göre bir çiftlik evi kiraladıktan sonra Ankara’da organizatörlük yapan Fatih T. ile irtibata geçerek bir grup yabancı uyruklu kadının kiraladıkları çiftliğe getirilmesini sağladılar. Fatih T. adındaki organizatör anlaştığı yabancı uyruklu kadınları çiftliğe götürdü. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasağı hiçe sayarak çitlik evinde sosyal mesafe kuralını da ihlal ederek bir parti düzenlediler.

Parti düzenlenirken organizatör Fatih. T. alkolün etkisiyle Instagram hesabından bu anları canlı olarak yayınlaması üzerine emniyet müdür yardımcısı ve komiseri tanıyan meslektaşları görüntüleri kaydederek durumu Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’a aktardı. Canlı yayınlanan partideki görüntülerde emniyet müdür yardımcısı ve komiserin yabancı uyruklu kadınlarla kucak kucağa olduğu anlar ve emniyet müdür yardımcısı ve komiserin yabancı uyruklu kadınlarla alkol aldıkları ve dans ettikleri gözlerden kaçmazken canlı yayına bir çok kişinin katıldığı ve yorumlar yazdığı görüldü.

Ankara Valiliği’nce, Emniyet müdür yardımcısı ve komiser hakkında soruşturma başlatıldığı ve her iki emniyet teşkilatı personeli hakkında görevden el çektirme ve görev yeri değişikliği işlemi uygulandığı belirtildi.

Ankara Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce, emniyet müdür yardımcısı ve komiser yardımcısının, çiftlik evinde bir grup kadınla alem yaptığına ilişkin basında yer alana haberler üzerine açıklama yapıldı. Açıklamada, “Gölbaşı ilçesinde nisan ayı başında meydana gelen ve basına da intikal eden, bir emniyet müdür yardımcısı ve bir komiser yardımcısının çiftlik evinde alem yaptığı konusuyla ilgili olarak ilgililer hakkında derhal soruşturma başlatılarak Valiliğimizce 06.05.2020 tarihinde görev yerleri değişikliği yapılmış, soruşturma kapsamında görevden el çektirilme işlemi uygulanmıştır” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.