Tokat’ta 2 bin ailenin bakkal borçları kapatıldı

21

Koronavirüs salgını sonrasında vakalarının artmasıyla birlikte ülkede bir çok aile maddi olarak zor günler yaşarken hayırsever vatandaşlarımızda zor durumda olan ailelere yardım etmeye devam ediyor.

5 ay önce maddi durumu iyi olmayan ve bakkallardan veresiye alışveriş yapmak zorunda kalan vatandaşların borçlarının ödenmesi için Tokat’ta Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası il genelinde bulunan bakkalların veresiye defterlerini satışa çıkarmıştı.

5 ay önce başlatılan bu kampanya sonucunda hayırseverlerin verdiği destek ve yardımlarla yaklaşık 2 bin ailenin bakkallara olan veresiye borçları ödendi.

Tokat’ta Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya yaptığı açıklamada “ Oda olarak bu yılın başında başlattığımı bu kampanya ülkemizde şahsi kişiler tarafından yapılan bir uygulama idi. Ama biz bunu ülkemizde organize olarak yapan kurum olduk.  Odamıza bağlı bulunan tüm esnaf kardeşlerimize ulaşarak dul, yetim, şehit ailelerinin yardıma muhtaç aileleri için bakkallarına olan borçlarını hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle kapattık. Bu sayede aynı zamanda bakkal esnafımıza da destek olduk. Bize bu kampanyamızda destek olan tüm hayırseverlere ayrıca teşekkür ediyoruz. Yaşadığımız bu salgın aslında bir şekilde hayırlarımıza da vesile oldu. Ama bu süreçte 80 bin lira topladık ve bu toplanan para ile yaklaşık 2 bin ailenin bakkallara olan borçlarını kapatmış olduk” dedi.

Bir mahalle bakkalı olan Turgut Çelik ise “Yaşanan salgın sonrasında mahallemizde bir çok vatandaşımız işsiz kaldı ve büyük bir mağduriyet yaşadılar. Bu süreçte bazı hayırsever vatandaşlarımız bize gelerek bazı vatandaşlarımızın borçlarını kapattılar. Allah bu hayırsever insanlardan razı olsun. Veresiye borçlarının kapatıldığını öğrenen vatandaşlarımızın sevinçlerini kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bir çok müşterim her geldiğinde bu kişilere dualar ediyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.