Kahvehanede cep telefonuyla okey oynadılar

90

Koronavirüs salgını sonrasında vaka sayısının azalmasının ardından normalleşme süreci başlatılırken bu süreçte kahvehaneler iskambil, okey ve tavla oynanması kaydıyla açılmasına izin verilirken oyun oynanmaması yüzünden kahvehanelerdeki masaların bir çoğu boş kaldı.

Kahvehanede vakit geçirmek ve okey oynamak isteyen bir grup arkadaş çareyi cep telefonları ile okey oynamakta buldular. Kendilerine karton bardakta ikram edilen çay ve kahvelerini yudumlarken cep telefonlarından okey oynarlarken birbirleriyle şakalaşan arkadaşlar en çok taş çalamamaktan şikayetçi oldular.

Kahvehane işletmecisi yaptığı açıklamada “3 ay boyunca yasak yüzünden kahvehanemiz kapalıydı. Yasak kalktıktan sonra kahvehanemizi açtık ama ne gelen var ne giden var. Buraya gelen insanlar arkadaşları ile hem sohbet etmek hem oyun oynamak için gelirler. İş yerimde 2 çalışanım var ve günlük masrafım yaklaşık 300 lira. Ama masrafımı dahi çıkartamıyorum. Keşke kahvehaneler oyunların serbest bırakılacağı tarihte açılsaydı daha iyi olurdu. Tüm gün sadece 30 tane çay satabildik. Oyun olmadığı için insanlar kahvehaneye gelmiyor. Çaylarını da evlerinde içiyorlar” dedi.

Cep telefonu ile mobil olarak kahvehanede okey oynayan gençler ise “ Hiç keyif alamadık. Taşların sesini duymak, birbirimize takılmadan oyun oynadık. Oyunlara izin verilmedikçe kimse kahvehaneye gelip oturmaz. Gelse dahi çok kısa bir süre içinde sıkılır ve başka yere gider.             Arkadaşlarımızla burada mobil oyun denememizden hiç birimiz keyif almadık. Umarım bu yasak kısa sürede kalkar bizlerde burada arkadaşlarımızla rahatça oyun oynarız” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.