Eskişehir’de sevgili cinayeti

46

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Bahçelievler Mahallesi Plevne Sokak’ta bulunan bir aparta sevgilisi Emrah Sanat ile buluşmak için İzmir’den gelen Özlem Ç. sevgilisi ile birinci katta bulunan apart dairede buluştu. İki sevgili buluştuktan kısa bir süre sonra aralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşamaya başladılar. Kısa sürede tartışma kavgaya dönüşmesi üzerine İzmir’den sevgilisi ile beraber olmak için gelen Özlem Ç. mutfağa giderek mutfaktan aldığı bıçağı sevgilisi Emrah Sanat’ın göğsüne sapladı. Aldığı bıçak darbesi sonucu Emrah Sanat kanlar içinde yere yığılırken Özlem Ç. olay sonrası apart daireden kaçtı. Apartta bulunan diğer komşuların sesler duyması üzerine olayı ihbar etmeleri üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerine geldiklerinde yaptıkları incelemede Emrah Sanat’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlediler. Polis ekipleri de Emrah Sanat’ı göğsünden bıçaklayarak öldüren sevgilisi Özlem Ç.’nin yakalanması için çalışmalara başladı.

Cinayet sonrasında olay yerine gelen Emrah Sanat’ın ailesi ve arkadaşları gözyaşlarına boğulurken Emrah Sanat’ın cansız bedeni polis ve savcılık incelemesi sonrası Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Özlem Ç.’yi yakalama çalışması başlatan polis ekipleri Özlem Ç.’yi Huzur Mahallesi’nde bulunan bir akrabasının evinde saklandığını tespit ederek operasyon düzenleyerek Özlem Ç.’yi evde suç aleti ile birlikte yakalayarak gözaltına aldılar. Özlem Ç. yapılan sağlık kontrolünün ardından işlemlerinin yapılması için emniyete götürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.