Eşini bıçaklayarak öldüren kocadan komik savunma

29

Geçtiğimiz Şubat ayında Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi’nde yaşayan Hafize ve Ferhat Fidan çifti arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşanmaya başladı. Tartışma kısa bir sürede kavgaya dönüşürken Ferhat Fidan tarafından bıçaklanan Hafize Fidan ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Hafize Fidan doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İşlenen cinayet sonrasında bir kargo şirketinde çalışan Hafize Fidan’ın eşi 26 yaşındaki Ferhat Fidan ise gözaltına alındı.

Yaşanan olaydan sonra gözaltına alınan ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Ferhat Fidan hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istendi.  Eskişehir 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanmasına başlanan  Fidan’ın dün görülen ilk duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı.

Mahkemede kendisini savunan Ferhat Fidan hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek eşinin kendisini öldürdüğünü iddia ederek “Eşimi ben öldürmedim. Aramızda tartışma yaşanırken mutfaktan aldığı bıçağı birden kendisine sapladı. Kanlar içinde yere düştü ve ben alt komşumuza giderek yardım istedim. Ambulans ile hastaneye kaldırdık. Eşimi ben öldürmedim. O kendisini bıçakladı.” dedi.

Mahkeme delillerin incelenmesi ve şahitlerin ifadelerinin alınması için ileri bir tarihe ertelenirken Ferhat Fidan’ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.