Kaza sonrası ortalık karıştı

36

İstanbul’un Arnavutköy ilçesi Kayabaşı yolu mevkiinde meydana gelen kazada iddialara göre sürücü Selahi Demirtaş sevk ve idaresindeki 42 EG 103 plakalı araçla yolda makas atarak ilerlemeye başladı. Selahi Demirtaş bir süre sonra aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek taklalar atarak şarampole yuvarlandı. Kaza sonrası araçta bulunan Tunahan Demirtaş ve Murat Soydan adlı kişiler çarpmanın şiddetiyle camdan fırlayarak ormanlık araziye savruldu. Kaza sonrası ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerine kazazedelerden Murat Soydan kazanın şok etkisiyle sağlık ekiplerine 4 kişi olduklarını söyleyince ortalık birden karıştı.

Murat Soydan’ın bu ifadesi üzerine ihbar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri ve vatandaşlar ormanlık arazide 4’üncü kişiyi aramaya başladı. 45 dakika boyunca dördüncü kişiyi arama çalışmaları devam ederken kaza mahalline gelen kazazedelerin yakınlarının belirtmesi üzerine araçta 3 kişi olduğu anlaşıldı. Kazazedelerin yakınlarının açıklaması sonrası uzun süren arama çalışmaları sonlandırılırken kazada yaralanan 3 kişi olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Kaza sonrası olay yerine gelen kazazedelerin yakınları gözyaşlarını tutamazken yetkililerden “Ne olur onlara bir şey olmadığını söyleyin” diyerek feryat ettikleri gözlenirken bir yakınını kaza yerinde gören bir kadın bayılınca olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.