Selfie merakı dayı-yeğenin hayatına maloldu

124

Denizli’nin Kale ilçesi Kayabaş Mahallesi’ndeki Sazak Göleti’nde meydana gelen olayda ailesi ile piknik yapmak için gölete gelen Gülsüm Mayuk göl kenarında dolaşıp cep telefonu ile fotoğraflar çekilirken kendisi ile birlikte pikniğe gelen dayısı dayısı Melik Tunahan Nazalı ile fotoğraf çekildi. Gülsüm Mayuk daha sonra gölet kenarında sosyal medyada paylaşmak için selfie çekmek isterken dengesini kaybederek gölete düştü. Gülsüm Mayuk’un gölete düşmesi üzerine dayısı Melik Tunahan Nazalı’da yeğenini kurtarmak için arkasından gölete atladı.

Dayı-yeğen çok kısa bir süre zarfından gözden kaybolurken torunu ve oğlu sudan çıkmayan Yaşar Nazalı durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine Sazak Göleti’ne sağlık, itfaiye ve jandarma ekibi sevk edildi. Sazak Göleti’ne su altı arama kurtarma ekipleride girerek araştırmalara başladı. Olayı yaşlı gözlerle takip eden Yaşar Nazalı “ Oğlum seni burada böyle mi bekleyecektim. Yüreğim yanıyor. Yeğenini kurtarmak isterken oğlum da öldü” diyerek feryat ederken su altı arama kurtarma ekipleri yarım saat içerisinde dayı ve yeğenin cansız bedenine ulaştılar.

Gölette boğularak yaşamlarını yitiren dayı ve yeğeninin olaydan çok kısa bir süre önce birlikte bir fotoğraf çektirdikleri ve bu fotoğrafları kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaştıkları ortaya çıktı. Dayı ve yeğenin birlikte son kez çekilmiş fotoğraflarını görenlerin yürekleri dağlanırken gölette yeğenini kurtarmak isterken hayatını kaybeden Melik Tunahan Nazalı’nın önümüzdeki günlerde askere gideceği öğrenilirken dayı ve yeğenin cansız bedenleri otopsi için Kale Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.