Muğla’da polise saldıran 4 kişi serbest bırakıldılar

68

Geçtiğimiz Pazartesi günü Muğla-Fethiye karayolunda trafik kontrolü yapılması için kurulan kontrol noktasında denetim yapan polis ekipleri kontrol noktasına yaklaşmakta olan 48 EY 375 plakalı otomobilin sürücüsüne ‘dur’ ihtarında bulundu. Ancak sürücü polislerin kendisine “Dur” ihtarına rağmen aracını durdurmayarak yoluna devam etti.

Şüpheli otomobilin dur ihtarına uymayarak kaçan otomobilin sürücüsünü takip etmeye başlayan polis ekipleri şüpheli aracın bariyerlere çarparak hasar görmesi sonucu yakaladı. Polislerin dur ihtarına uymayarak kaçan sürücünün ehliyetsiz araç kullanan Mahmut S. olduğu belirlendi.

Polis ekipleri ehliyetsiz araç kullanan ve dur ihtarına uymayarak polis kontrol noktasından kaçarak kaza yapan Mahmut S.’ye ceza yazmak isterken iddialara göre sürücü Mahmut S. yakınlarını olay yerine çağırdı.

Mahmut S.’nin yakını olan 15 kişilik bir grup olay yerine gelerek trafik polislerine saldırmaya başladılar. Bir polis memurunun darp edilmesi sonucu diğer meslektaşları uyarı ateşi açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine bir çok polis ve jandarma ekipleri gelerek polislere saldıran şüphelilerden 4 kişiyi yakalayarak gözaltına alırken diğer saldırganların tespit edilmesi için olay yerinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarının incelenmeye başladığı öğrenildi.

Uğradığı saldırı sonrasında bir polis memuru Köyçeğiz Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alarak kendilerine saldıran saldırganlardan şikayetçi oldu.  Polis ve jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan 4 şüpheli jandarmadaki işlemlerin ardından çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.