Cizre ilçesinde koronavirüs yüzünden esnaf kepenk kapatma kararı aldı

33

Şırnak’ın Cizre ilçesinde son günlerde hızlı bir şekilde artış gösteren koronavirüs vakalarının önüne geçmek amacıyla ilçedeki tüm esnaf sosyal medyada bir araya gelerek soruna çare üretmek için toplandılar. Sosyal medya üzerinde esnafların birbirleriyle yaptıkları fikir alışverişi sonrasında salgını kontrol etmek ve yayılmasını engellemek amacıyla ilçede bulunan tüm iş yerlerinin 10 gün kapatılması kararı alındı. Cizre’de esnafın kepenk kapatma uygulaması bugün başlarken bir çok esnafın bu karara uyduğu gözlemlenirken Cizre halkı da bu uygulamayı sosyal medyadan desteklemeye başladı.  Konu hakkında açıklama yapan Cizre’nin Dağkapı Mahallesi Muhtarı Cafer Ebret, “Son günlerde ilçemizde koronavirüs vaka sayısının artması üzerine mahallemizde bulunan tüm esnaflarımız iş yerlerini 10 gün kapatma kararı oldu. Mahalle halkımı da gönüllü olarak evden çıkmama kararı aldı ve bunu uygulamaya koydu” dedi .

Mahallede uzun yıllardır kahvehane işleten bir vatandaşta “ Salgının önlenmesi amacıyla bende kahvehanemi 10 gün boyunca açmayacağım. Koronavirüsün ilçemizde yayılmaması için esnafımız 10 gün boyunca iş yerlerini kapatma kararı aldı. Vatandaşlarımız da gönüllü olarak evden çıkmama kararı aldı” dedi.

21 yıldır kahvehane işleten Fettah Cıvıldak, salgının yayılımını önlemek amacıyla iş yerini 10 gün boyunca açmayacağını belirterek,  bölge halkı olarak bu karara uyarak vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek  dükkanımı gönüllü olarak kapattım. Parayı her zaman kazanırız ama önemli olan kimsenin canı yanmasın. Tüm komşularımın da bu karara uymasını temenni ediyorum” dedi .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.