4 çocuk annesi kadının katili tesisatçı çıktı

159

19 Temmuz 2019 günü İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki 4 çocuk annesi Ayşe A., esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Ailesinin kayıp başvurusunun ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatmış, tüm arama alışmalarına rağmen Ayşe A. bulunamamıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma kapsamında hakkında olayın şüphelisi olması yönünde kuvvetli deliller bulunan tesisatçılık yapan Mehmet T. polis tarafından gözaltına alınarak Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’nde 4 gün boyunca sorgusu yapıldı. Sorgusunda Mehmet T. ilk başlarda suçlamaları kabul etmezken daha sonra yapılan sorgusunda Ayşe A.’nın cansız bedeninin Eyüpsultan’a bağlı Pirinççi köyünde ormanlık bir alanda olduğunu itiraf etti.

Mehmet T. sorgusunda “Evli ve bir çocuk babasıyım. Ayşe A. ile aramızda bir ilişki vardı. Kendisiyle Pirinççi köyünde buluştuk. Aramızda tartışma yaşanırken üzerimde kendimi korumak için bulundurduğum silah ateş aldı ve Ayşe A. kanlar içinde yere yığıldı. Panik yaparak ormanlık alanda bir çukur kazdım ve oraya gömdüm” dediği öğrenildi.

Ayşe A.’nın kaybolmasının ardından ailesinin bulunması için katıldığı canlı olarak yayınlanan bir televizyon programına Mehmet. T.’nin konuk olarak katıldığı belirlendi. Mehmet T. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Mehmet T. burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.