Yayın ihalesinde Digitürk’e rakip çıktı

217

FOX ekranlarında yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programının bugünkü konuğu Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, olurken programda Süper Lig’in yayıncısı BeinSports ile bu sezon kulüpler arasında zaman zaman yaşanan ekonomik krizleri değerlendirdi. Yeni açılacak ihaleye katılacaklarını ifade eden Sadettin Saran, “Bu ihale için son derece iddialı hazırlandık ve yeni yayın ihalesi için şartname alacağız” dedi.

Aile olarak kısa sürede pandemi sürecine adapte olduklarını söyleyen Saadettin Saran, “Kızım üniversiteye gitmedi, annem ve babam bende kalmaya başladılar. Şirketlerim çok çabuk adapte oldular ve uzaktan çalışmaya geçtik. İlk dalgayı stüdyolarda sürekli çalışanları da rotasyon yaptırarak ilk dalgayı kazasız belasız atlattık” diye konuştu.

Pandemi döneminde daha da güçlendiklerini ifade eden Saran,” Şirket olarak daha cesur kararlar alarak büyüdük. Çekya’da bir otel aldıktan sonra Türkiye’de yapım şirketi kurduk. Bir de S Sport Plus var, orada da büyüme devam ediyor. Bu kriz bizim avantajımıza oldu. Yurt dışında 2 tane spor kanalı kuruyoruz. Programlar 1.5 milyar insana ulaşacak. Uzak Doğu’ya açılıyoruz” dedi.

Uzaktan çalışmaya devam edeceklerini belirten Saran daha önce haftada 2 saat İspanyolca ders alıyor ve hocam 1 saatte ders vermek için Taksim’den bana geliyordu. Şimdi uzaktan bağlanarak online ders alıyorum diyerek günlük yaşantısından kesitleri anlatırken Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferini yere göğe sığdıramadı ve Mesut Özil, bugün 32 yaşında böyle bir dünya yıldızını buraya götürmek kolay bir iş değildi, neredeyse imkansızdı. Bunu başaranları tebrik etmek gerekir.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.