Silahlı çatışma kahvehanede başladı hastanede devam etti

55

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Sanayi Mahallesi’nde akşam saatlerinde iddialara göre bir kahvehane önünde karşılaşan aralarında husumet bulunan Kaya ile Gençoğlu aileleri tartışmaya başladılar. Tartışmanın kavgaya dönmesi üzerine silahlar konuşurken Gençoğlu ailesinden bir kişi yaralandı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri müdahale ederek kavgaya karışanları gözaltına aldı. Kavgada silahla yaralanan kişi yakınları tarafından Palandöken Devlet Hastanesine kaldırıldı. Gençoğlu ailesi hastanede yaralılarına tedavi yaptırmak isterken Kaya ailesi hastanenin bahçesinde Gençoğlu ailesine ateş açtı. Silahlı saldırı sonrasında polis, saldırganlara anında müdahale ederken silahlı saldırı sonucu Ağa Oynak isimli kişi hayatını kaybederken 3’ü ağır 6 kişi yaralandı. Polis hastane giriş ve çıkışlarını kapatarak hastane önünde adeta etten duvar örerken hastaneye tedavi için gelen vatandaşlar başka hastanelere yönlendirildi.

Hastane içerisinde meydana gelen silahlı saldırı esnasında silah sesleri yüzünden hastane içinde bulunan vatandaşlar büyük bir panik yaşadılar. Acil Servis’te görevli sağlık çalışanları, doktorlar, hastalar ve yakınları canlarını kurtarmak için güvenli yerlere saklandılar. Olayın görgü tanıkları hastane bahçesinde arka arkaya silah seslerinin gelmesi üzerine canımızı kurtarmak için kendimizi yerlere attık ve saklandık. Uzun bir süre de olduğumuz yerden çıkmadık dediler.

Hastanede yaşanan olay sonrasında polis olayla ilgili çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Saldırıda kullanılan tabanca ve pompalı tüfek bulunarak incelenmek üzere poşete konularak incelemeye götürülürken hastane içindeki silahlı saldırı sonrasında birçok sivil ve polis aracın kurşunların hedefi oldu. Olayla ilgili geniş çaplı araştırmanın başlatıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.