İmama kızıp yatsı namazını kahvehane önünde kıldılar

80

Sakarya’da Kaynarca ilçesine bağlı Müezzinler Mahallesi’nde meydana gelen olayda mahalle halkı camilerinde görev yapan imamla tartıştılar. Tartışma sonrasında mahalleli ilçe müftülüğüne giderek imamlarının değiştirilmesi için dilekçe verdiler. Müftülüğü araya girerek mahalle halkı ve imamı barıştırma çabaları sonuç vermeyince mahalle halkı dün gece yatsı namazını cami yerine mahalle merkezindeki kıraathane önünde kıldı.

Müezzinler Mahallesi muhtarı yaptığı açıklamada “Mahalle halkımız imamdan memnun değiliz ve kendisi ile küstük. Müftülüğe müracaat ederek imamızın değişmesini istedik. Talebimiz değerlendirilmedi. Bizde ihtiyar heyeti ve mahalle halkı olarak ortak bir karar aldık ve bu akşamdan itibaren kıraathane önünde toplanıp, burada namaz kılacağız. Bu uygulamamızı müftülük tarafından imamız değişene kadar burada namaz kılmayı düşünüyoruz” dedi.

İmam ile küs olan mahalle halkından birisi de imamlarının kendilerine kötü davrandığını en son Cuma namazını kılmak için camiye gittiğimde yanımda bulunan yaşlı birisine imam kötü sözler söyledi. Bu sözleri söyleyen imamın arkasında ben namaz kılmam dedi.

Başka bir mahalle sakini de cami imamı hakkında “Sabah namazını kılmak için camiye gittiğinde cami imamı bana ‘Sabah namazında ne işin var?’ diye sordu. İnsan camiye ne için gelir. Bir imam nasıl böyle bir soru sorabilir dediğimde imam bana tekrar tepki gösterince bende imama tepkimi gösterdim. Bu cami hocamızı artık mahallemizde ne imam olarak ne bir vatandaş olarak istemiyoruz” dedi .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.