Evsizler yemek kuruğu oluşturdu

15

İskoçya’da soğuk kış günleri tüm ülkeyi etkilerken hava sıcaklığının sıfırın altında 6 derecede olduğu anlarda evsizler bu soğuğa rağmen aşevinin önünde yemek sırası bekledi.

İskoçya’da evsizler için yardım faaliyetleri yürüten bir grubun üyesi Facebook hesabından İskoçya’nın Glasgow kentinde bulunan aşevi önünde dondurucu soğuğa rağmen sırada bekleyen evsizlerin görüntüsünü paylaşması ülke genelinde hükümete karşı bir tepki oluşturdu.

Yapılan paylaşımda yaklaşık 200 evsizin dondurucu soğukta yemek sırasında beklediği görüntünün altına “Yıllarca komünist rejimle yok edilmiş bir doğu Avrupa ülkesini anımsatıyor” notunu düştü.

Paylaşımın altına devamında bu görüntülerin kendisini aşırı endişelendirdiğini belirten sosyal medya kullanıcısı birçoğunu tanıdığını ve iyi insanlar olduklarını, evsizlerin sorunlarının çözümünde medeni ve şefkatli bir toplum olarak adım atmaları gerektiğini kaydetti.
Sosyal medyada görüntülerin paylaşılmasının ardından Sky News’te konuya ilişkin haberde görüşlerine yer verilen İskoç Muhafazakar Parti Milletvekili Douglas Ross, görüntüleri “şok edici” ve “dehşet verici” olarak niteledi.

Ross, yaptığı açıklamasında iktidardaki İskoç Ulusal Partisini eleştirerek hükümetin evsizlerle bakış açısının ürkütücü olduğunu, evsizlerin hükümet tarafından bir değeri olmadığını ifade etti.

Ross’un bu açıklamasından sonra İskoç hükümeti sözcüsü ise İskoçya’da evsizliğin “rekor seviyede azaldığını” savunarak, pansiyonlar, oteller ve barınma merkezlerinde desteklenenlere yönelik gıda tedarikinde eksiklik olmadığını ifade etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.