Küçük kızın ölümünü araştıran ekip 7 kişiyi gözaltına aldı

71

27 Haziran 2020 tarihinde Giresun’un Bulancak ilçesi İcilli köyü Kıran Mahallesi’nde, evinin yakınındaki bahçede kardeşi ve kuzeniyle oynayan İkranur Tırsi büyükbaş hayvanların yanına gitti. Küçük kızın geri dönmemesi üzerine kardeşi ve kuzeni ailesine haber verdi. Ailesi küçük kızlarını bulamayınca yardım talebinde bulununca köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur, 3 gün sonra evlerinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde ölü bulundu.

Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nca İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesiyle başlatılan soruşturmada küçük kıza yapılan otopside ilk tespitlere göre travmatik bulguya rastlanmayan İkranur’un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak. Küçük kızın cansız bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkranur’un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesi yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İkranur Tırsi’nin ölümünü araştırmakla özel olarak görevlendirilen ekip köyde yaptıkları araştırmaları derinleştirdi. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri titizlikle araştırılıyor. Küçük kızın ölüm nedenin ortaya çıkarılması kapsamında köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişiden DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İkranur Tirsi’nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında dedesi ve amcasının da olduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.