Cezaevinden firar eden Rus seri tecavüzcü yakalandı

25

KKTC’de başkent Lefkoşa’da bulunan merkez cezaevinden 8 Şubat gecesi seri tecavüzler gerçekleştiren eski polis müfettişi Rus Alexander Satlaey’in kaçması üzerine polis özel harekat birimleri tarafından filmleri aratmayacak bir operasyon düzenleyerek seri tecavüzcü Satlaev, Girne’deki bir adreste yakalandı.

Girne’de boş bir dairede yakalanan Satlaey’in 2020 yılının Ağustos ayında Girne’de bir kadına güç kullanarak, çatısındaki paraları çalmakla hırsızlık ve cinsel taciz suçuyla hapse mahkum olduğu kaydedildi. Yargılandığı mahkeme tarafından 4 yıl hapis cezasına çarptırılan Satlaey cezaevinden kaçmayı başarmıştı.

Kıbırs’ta işlediği suçtan dolayı tutuklanan Satlaey’in Rusya’da suç dosyasının kabarık olduğu öğrenildi.
Satlaev’in, Rusya’da ilk suçunu daha polis akademisinde öğrenci iken 2012 yılında işlediği ve bu olayın ardından 4 kadına tecavüz ettiği, 7 kadına ise tecavüze teşebbüs suçundan hapse atıldığı ve 5 Mart 2019 tarihinde serbest bırakıldığı öğrenildi.

Satleay’ın Rusya’daki tecavüz suçlarından tutukluluğunun sonrasında Girne’ye turist olarak geldikten sonra 2019 yılının Ağustos ayında 17 yaşındaki bir genç kıza da cinsel saldırıda bulunduğu öğrenildi. Girne’de işlenen suçta Alexander Satlaev, sabah saatlerinde bir apartmana giren 17 yaşındaki genç kıza arkadan yaklaşıp, bayılttıktan sonra genç kıza cinsel istismarda bulunmuştu. O dönem başlatılan soruşturma kapsamında aranmasına başlanan 2019 yılının Ekim ayında gerçekleştirdiği bir soygun esansında yakalanmış ve genç kızın uğradığı cinsel istismar sonrasında alınan sperm örnekleri ile uyuşmuş ve tecavüz suçundan da yargılanmasına başlatılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.