Annesine sarkıntılık ettiğini iddia ettiği adamı öldürdü

49

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesine bağlı kırsal Cevizli Mahallesi’nde dün meydana gelen olayda Yasin B., annesinin sevgilisi olduğunu iddia ettiği Sezai Salık. adlı kişi ile evlerinin önünde karşılaştı. İkili kısa bir süre içerisinde konuşurlarken birdenbire tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yasin B., av tüfeğiyle Salık’a ateş etti. Salık av tüfeğinden çıkan saçmaların kendisine isabet etmesi üzerine kanlar içinde yere yığıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edilirken olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri Sezai Salık’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Jandarma ekipleri de Yasin B.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

İşlenen cinayet hakkında Jandarma tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Yasin B.’nin ağabeyi U.B. ile annesi H.B. de gözaltına alındı. Jandarma ekipleri tarafından ifadeleri alınan anne ile ağabey, daha sonra serbest bırakılırken Yasin B jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yasin B.’nin jandarmada verdiği ifadesinde Sezai Salık’ın annesine sarkıntılık ettiğini iddia ederek “İki yıl önce babamın vefat etmesinin ardından Sezai Salık’ı anneme sarkıntılık yaptığından dolayı daha önceden de ikaz ettim. Ancak bu hareketlerine devam etti. Konuşmak için eve çağırdım. Gelir, gelmez av tüfeği ile kasıklarından vurdum. Pişman değilim” dedi.

Yasin B., savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.