O verdikçe Allah daha fazlasını verdi

135

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Ören Meydanı’nda iki yıldan beri lokanta çalıştıran Adem Teslim, örnek bir uygulama başlattı. İş yerinin camına ‘Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da bir dua ile ‘insanlık ölmemiş’ dersiniz. Öğrenciler, özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde sizde bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edersiniz. Bizden yana helaldir” diye yazdı. Bu uygulaması sonrası sosyal medyada günlerce konuşulan Adem Teslim bir çok insana ücretsiz yemek dağıtmış olmasına rağmen bu yıl aynı meydanda ikinci şubesini açtı.

Konu hakkında açıklama yapan Adem Teslim “Geçtiğimiz yıl parası olmayan hiç kimseyi kapımızdan geri çevirmedik. Allah’da bunun bereketini bana verdi şimdi ikinci dükkanımı açtım. Ören’e evladı gelenlerin gözü arkada kalmasın. Oğlum burada aç kalır diye düşünmesinler. Burada olup da karnı aç olanlarda gönül rahatlığı ile paraları yoksa buraya gelip yemeklerini yesinler. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Ben böyle dağıttıkça Allah bana daha fazlasını verdi. Tek korkum var “eğer ben ölürsem veya rahatsızlanır açamayacak olursam, bu işi yapmazlarsa Ören öksüz kalır. Bundan korkuyorum” dedi.

Ören’e gelen bir çok vatandaşın kendi lokantasını arayıp yaptığı uygulama için teşekkür ettiğini ifade eden Teslim “ Vatandaşların teşekkürleri karşısında mahcubiyet yaşıyorum. Ben bunu içimden geldiği ve Allah rızası için yapıyorum. Eminim ki bir çok insanın imkanı olsa benim yaptığımın aynısını yapar” diyerek mütevazilik örneği sergiledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.