Kızının yaş gününde kocası tarafından boğularak öldürüldü

45

İstanbul’un Fatih ilçesinde meydana gelen olayda konfeksiyon işçisi olarak çalışan Mahmut Güler, öğle saatlerinde işten çıktıktan sonra eve geldi. Mahmut Güler evde eşi Melek Güler  ile bir süre tartıştıktan sonra televizyonun sesini sonuna kadar açarak eşini yaşadıkları binanın kömürlüğüne çağırdı.

Mahmut Güler binanın kömürlüğünde eşi ile bir süre tartıştıktan sonra eşini boğarak öldürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi işe gitti. Akşam saatlerinde eşinin ailesinin yanına giderek eşine ulaşamadığını söylemesi üzerine Melek Güler’in yakınları eve giderek durumu polise haber verdiler.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken yapılan ilk kontrolde Melek Güler’in hayatını kaybettiği belirlenirken Melek Güler’in yakınları sinir krizi geçirdiler.

Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları inceleme sonrasında şüpheli koca Mahmut Güler’i gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli koca, cinayeti işlediğini itiraf etti.

Mahmut Güler emniyette verdiği ifadesinde eşinin kendisi hakkında 6 ay önce eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve onu kısa bir süre önce affettiğini söylediği öğrenildi.

Çiftin komşuları yaptıkları açıklamada “Mahmut Güler kumar bağımlısıydı. Kumar oynamak için eşinden para istemiş vermeyince aralarında tartışma olmuş. Daha sonra karısını kömürlüğe çağırmış ve orada eşini boğduktan sonra hiçbir şey olmamış gibi işe gitmiş. Daha sonra eşinin akrabalarını arayarak ulaşamadığını söylemiş. Eşinin yakınları evine gelince de bodrumda düşmüş olabileceğini söyleyince bodruma indiklerinde genç kadını ölmüş olarak bulmuşlar. O esnada evdeki televizyonun sesini sonuna kadar açmış. Çocukları evde oturtturmuş.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.