Rehabilitasyon merkezinde dehşet

120

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Yunus Emre Mahallesi 2’nci Kasapoğlu Sokak’ta bulunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde meydana gelen olayda Ramazan Arı adındaki şahıs otomobiliyle merkeze gelerek aracından indi. Elinde bulunan pompalı tüfekle rehabilitsayon merkezine giren Arı içeride bulunan rehabilitasyon merkezinin sahibi Enes Malik Güloğlu ve babası Musa Güloğlu ile çalışan Ayten Yukarı’ya ateş ettikten sonra dışarı kaçarak otomobiline binerek olay yerinden kaçtı.

Ramazan Arı’nın pompalı tüfeğinden çıkan kurşunlar sonucu 3 kişi yaralanırken vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde yaralılara yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla yaralılar Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen merkezin sahibi Enes Malik Güloğlu hayatını kaybetti.

Ramazan Arı saldırı sonrası kaçtığı Osmangazi ilçesinde bulunan kendisine ait hurda deposuna gittiği ve burada pompalı tüfekle başına ateş ederek intihar ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ramazan Arı’nın düzenlediği silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybederken 2 kişi yaralanmış ve olay sonrasında Ramazan Arı’nın intihar etmeden önce evine giderek evde bulunan eşi Gülsüm Arı’yı karnından pompalı tüfekle vurarak ağır şekilde yaraladığı ortaya çıkarken komşularının ihbarı üzerine Gülsüm Arı’nın sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı öğrenildi.

İddialara göre çiftin diyaliz tedavisi gören oğullarının tedavisi sırasında Ramazan Arı’nın eşinin rehabilitasyon merkezi sahibi arasında ilişki yaşadığından şüphelenmesi üzerine olayın gerçekleştiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.