Kazaya sebep olan trafik magandasına ceza yağdı

33

Avcılar Merkez Mahallesi Polis Merkezi Amirliği yakınında meydana gelen trafik kazasında 17 yaşındaki sürücü G.T. sevk ve idaresindeki kamyonetle seyrederken yol güzergahında seyreden araçların arasında “makas” atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Uzun bir süre bu şekilde seyreden G.T. birden aracının direksiyonunu yan yoldan otomobille seyir halinde olan kadın sürücünün önüne kırması sonucu kadın sürücünün frene basmasında rağmen kaza meydana geldi

Kaza sonrası kamyonette bulunan G.T. ve arkadaşları araçlarından inerek araçtaki hasara baktıktan sonra kadın sürücünün bağrışları arasında araçlarına binerek ters istikamette seyrederken kadın sürücü önce kazaya sebep olan sürücünün peşinden koşarken cep telefonundan polise olayı ihbar etti.

Yaşanan kaza anına ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri çalışma başlattı. Görüntüleri incelemeye alan polis, kamyonet sürücüsü 17 yaşındaki G.T.’yi yakaladı.

Sürücü belgesi olmayan 17 yaşındaki G.T. götürüldüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nde hakkında ‘sürücü belgesi olmadan araç kullanma’, ‘ters yönde araç kullanmak’, ‘trafikte makas atmak’, ‘drift’ yapmak suçlarından toplam 12 bin 390 TL para cezasına çarptırılırken sevk edildiği Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’nde “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” maddesinden de adli işlem yapıldı. Sürücü 2 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.