Kaybolan 2 arkadaş cinayete kurban gitmişler

20

15 Mayıs 2996 tarihinde Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan Mahmut Şahin’in kaybolması üzerine yakınlarının kayıp başvurusunda bulunması üzerine hemen arama çalışmaları başlatıldı. Mahmut Şahin’in arama çalışmaları devam ederken yine aynı ilçede yaşayan yakın arkadaşı Nihat Şahin de 30 Kasım 2007 tarihinde ortadan kayboldu.

Nihat Şahin ve Mahmut Şahin tüm aramalara rağmen kendilerinden bir ize rasltanmadı.

Faili meçhul cinayetlerinin çözülmesi için Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun verdiği talimat kapsamında başlatılan çalışmalar kapsamında 14 yıl boyunca haber alınamayan Mahmut Şahin ve Nihat Şahin’in dosyaları tekrar açıldı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından 8 faili meçhul cinayeti çözülürken bu kapsamda milyonlarca telefon dinlenmesi yapılırken Mahmut Şahin ve Nihat Şahin’in cinayete kurban gittiği öğrenildi.

Mahmut Şahin ve Nihat Şahin’in cinayetleriyle ilgili Serdar T.  ve A.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan çapraz sorgularında suçlarını itiraf etti.

Zanlıların ifadelerinde, aralarında daha önce husumet olduğu Mahmut Şahin ve Nihat Şahin’i bu nedenle öldürdüklerini Nihat Şahin’i Gölcük Nüzhetiye Mahallesi mevkisinde, Mahmut Şahin’i ise Karamürsel ilçesi İznik yolu mevkisinde gömdüklerini söyledikleri öğrenildi.

Cinayete kurban gittiği öğrenilen iki kurbanın cesetlerinin bulunması için hemen harekete geçen ekipler Nüzhetiye bölgesindeki arama çalışmalarında Nihat Şahin’in cesedi, dere kenarında gömülü halde bulurken Mahmut Şahin’in cesedi bulunamadı

Ekiplerin Mahmut Şahin’in bulunması için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Gözaltındaki Serdar T. ve A.Y. ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.