Boşanmak isteyen karısını kezzap atmakla tehdit etti

72

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde meydana gelen olayda kocası Ferdi Sağır’dan uzun süredir şiddet gören  2 çocuk annesi Emine Sağır boşanmak istedi.

Ferdi Sağır eşinin boşanma talebine öfkelenerek 23 Kasım 2020 günü karısın zorla alıkoyup, götürdüğü boş arazide darbettiği eşini, başına silah dayayarak öldürmekle tehdit etti. Ferdi Sağır karısını darp ettikten sonra kayınpederi ve kayınvalidesinin evini de kurşunlayan Ferdi Sağır, şikâyet üzerine gözaltına alındı.

Ferdi Sağır, sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Emine Sağır can güvenliğinin olmadığını düşünerek , çocuklarıyla birlikte Giresun’da yaşayan kayınpederi Fehmi Sağır’ın evine yerleşti.

Ferdi Sağır 2 hafta önce tahliye olduktan sonra eşi için hakkında uzaklaştırma kararına rağmen telefon ve sosyal medya üzerinden eşi ve ailesini öldürmekle tehdit ettiği öne sürüldü.

Emine Sağır eşinden şiddet gördüğü için 2 kez boşanma davası açtığını ve eşinin tehditleri sonucu davalarını geri çektiğini belirterek “Son açtığım dava sonrasında beni boş bir arazide darpetti. Daha sonra annemin ve babamın evini kurşunları. Beni döverken ‘Seni öldürür, buraya gömerim’ dedi. Korkumdan boşanamıyorum. Lütfen bana yardım edin. 2 çocuğumla birlikte çok zor durumdayım, evimde kalamıyorum. Kayınpederimin yanına sığındım ama burada da babasına attığı mesajlarla tehdit ediliyorum. Uzaklaştırma kararı çıkarttım ama beni rahat bırakmıyor. Can güvenliğim yok. 2 çocuğum var, ölmek istemiyorum. Yalvarıyorum, sesimi duyurmak istiyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.