Konyaspor Başkanı yeniden aday olmayacağını açıkladı

77

Sezonun son haftasına kadar düşme potasında mücadele eden Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, yakında yapılacak olan başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıklayarak takımının kümede kalmasını sağlayan teknik direktör Bülent Korkmaz ile birlikte yol ayrımına geldiklerini açıkladı. Bülent  Korkmaz, Süper Lig’de oynanan son maçın ardından başkanın ayrılması durumunda kendisinin de ayrılacağını söylemişti. 7 Ağustos günü Konyaspor Seçimli Genel Kurul düzenleyecek. Konuyla ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yapan yeşil beyazlılarda Hilmi Kulluk’un genel kurulda aday olmayacağı belirtildi.

Bilindiği üzere kısa bir süre sonra 11 Eylül 2020 tarihinde 2020-2021 Futbol Sezonu’nun başlanması planlanmaktadır. Yönetim ve şahsım olarak Genel Kurulda aday olmayacağız. Genel Kurulda eminiz ki  Konyaspor’umuzu daha yükseğe taşıyacak, bu şehrin kutsal emanetine gözü gibi bakacak iş adamlarımız muhakkak çıkacaktır. Mahkeme kadıya mülk değildir. Konyaspor’da seçimler bir bayrak yarışıdır ve Konyaspor bu şehrin şah damarıdır. Herkes tarafından özenle korunmalı ve herkes bu taşın altına elini koymalıdır. Kulübümüz daha iyi yönetimlere ve başkanlara layık bir kulüptür. Ligin başlamasına az bir süre kalması üzerine bu yarış içinde olacak kişiler de düşündükleri projeleri camiaya bir an önce anlatmaları kulübümüzün geleceği açısından son derece önemlidir.

Yönetime talip olacaklar veya seçilecek yönetim ihtiyaç duyarsa onlara geçtiğimiz sezonlarda yaşadığımız sıkıntıları kendileriyle istişare ederek paylaşmaya ve kendilerine can-ı gönülden yardıma hazır olduğumuzu da bilmelerini isterim” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.