Kazada görünmez kaza yaşandı

164

Bursa’da meydana gelen trafik kazasında motosikleti ile seyreden 76 yaşındaki Mehmet Karadayı 81 yaşındaki Cahit Barut’un kullandığı bisiklete çarptı. Yaşanan çarpışma sonrasında yere düşerek ağır yaralanan Cahit Barut’un takma dişi boğazına kaçarken kazada ağır yaralanan Cihan Barut’a ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı.

Bugün Bursa’nın İnegöl ilçesi Sinanbey Mahallesi Ahmet Akyollu Caddesi’nde öğlen saatlerinde meydana gelen kazada. Mehmet Karadayı sevk ve idaresindeki motosiklet ile seyir halinde iken birden aniden karşısına çıkan  Cahit Barut’un kullandığı bisiklete çarptı. Yaşanan çarpışma sonrasında motosiklet ve bisiklet sürücüleri yere düşerken motosiklet sürücüsü Mehmet Karadayı kaza sonrasında hafif yaralanırken, kaza sonrası yere düşen bisiklet sürücüsü Cihan Barut’un takma dişi boğazına kaçması üzerine ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye acil sağlık ekipleri sevk edilirken kazada yaralanan sürücülere sağlık ekipleri ilk müdahaleyi kaza mahallinde yaparken daha sonra ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındılar.

Kazayı gören ve kaza sonrasında takma dişi ağzına kaçan Cihan Barut’a ilk müdahaleyi yapan bir görgü tanığı verdiği ifadesinde “Bisikletin aniden motosikletin önüne çarpması sonucu her iki sürücüde yere düştüler. Bisikleti kullanan kişi kafasını kaldırıma çarpmışı. Yanına gittiğimizde takma dişinin ağzından çıktığını ve boğazına doğru kaçmak üzere olduğunu görünce elimi ağzına soktum önce takma dişini çıkardım, daha sonra dilinin boğazına kaçtığını gördüm ve dilini dışarıya doğru çıkardım. Yaptığım müdahaleler sonrasında nefes alması kolaylaştı. Sonra sağlık ekipleri geldi” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.