Trafik cezalarına af gelsin diyen genç kazada hayatını kaybetti

86

Antalya’da dün saat 22:00 sularında Manavgat istikametinden Alanya istikametine seyreden Serdar Kurt adlı motosiklet sürücüsü Çavuşköy kavşağında aynı istikamete seyreden Sait Ç. sevk ve idaresindeki yabancı plakalı lüks bir ciple çarpıştı.

Çarpışmanın şiddeti ile motosikleti ile yaklaşık 100 metre savrulan Serdar Kurt’un kalbi durdu. Kaza esnasında olay yerinden geçmekte olan bir doktorun ve 112 sağlık ekibinin müdahalesiyle çalıştırılarak hayata döndürülerek ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen Serdar Kurt, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Serdar Kurt’un kazanın olduğu yere tavuk satın almaya gittiği ve tavukçuluğa hobisi olduğu öğrenilirken kazadan birkaç gün önce sosyal medya hesabından Kurt’un “Trafik cezaları af gelsin, yapılandırılsın diyen arkadaş arıyoruz, kaç kişiyiz” yazılı paylaşım yaptığı öğrenildi. Serdar Kurt’un ayrıca motosiklet ehliyeti olmadığı da belirlendi.

Kazanın olduğu bölgede bulunan güvenlik kamera kayıtlarından Serdar Kurt’un motosikletiyle kavşağı geçtikten sonra kısa bir süre bekledikten sonra dikkatsiz bir şekilde yolun sağından sol tarafa kavşağa yöneldiği sırada cipin çarparak sürüklediği görüldü.

Kazada lüks cipi kullanan sürücü Sait Ç. verdiği ifadesinde “Eşimle Fransa’dan tatil için Manavgat’a geldik. Kaza esnasında sol şeritte seyrederken motosiklet sürücüsü aniden yolun sağ tarafından sol tarafına hareket ederek ters yönden gelip bana doğru gelmeye başladığını fark edince frene basmasına rağmen bana çarpmasına engel olamadım. Ben Fransa’da sürücü kursu hocalığı yapmama rağmen kazaya engel olamadım derken gözyaşlarına boğuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.