Rusya’da hastanede ikiz bebek skandalı

53

Rusya’nın, Stavropol kentinde meydana gelen olayda devlet hastanesine gelen hamile bir kadın ikiz çocuklarının doğumu için doğumhaneye alındı. Doktorlar ve hemşireler tarafından doğuma alınan kadının doğum sonrasında kendisine bebeklerinin ölü dünyaya geldiklerini belirten hastane yetkilileri, babayı arayarak cesetleri almasını söyledi.

Doğumda çocuklarını kaybettiğini düşünerek hastaneye giden acılı baba hastane yetkililerinden bebeklerinin cenazelerini teslim alarak Rusya’ya bağlı Dağıstan’daki Babayurt şehrinde bulunan Tamazatube köyüne götürerek bebeklerini burada defnetmek istedi.

Acılı baba ikizlerinin cenazelerini kefenlerini açarak mezara koymak istediği esnada kefenlerin içinde bebeklerin cenazesi yerine 2 adet oyuncak bebekle karşılaştı. Şok geçiren baba durumu hemen polislere bildirdi.

Acılı baba yaptığı açıklamada, “Hastaneden beni arayarak çocuklarımın ölü olarak doğduklarını ve bebeklerimin cenazesini almam söylend. Bende hastaneye gelerek çocuklarımın cenazesini alarak onları gömmek için Dağıstan’a getirdim. Mezar başında çocuklarımız için Kur’an okuduktan sonra gömmek istediğimizde kefenin içinden bebeklerimiz yerine oyuncak bebekler çıktı.” dedi. Acılı baba hastanede bebeklerinin çalınmış olabileceğini düşündüğünü ve çocuklarının ölmediğine inandığını” söyledi.

Yaşanan ilginç olayın ardından Dağıstan içişleri Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Babanın iddialarının doğru olma ihtimalinin bulunduğu açıklanırken, olayın kesinliği ile ilgili henüz net ifadeler kullanmanın güç olduğu ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.