Hırsızın pişkinliği pes dedirtti

112

Geçtiğimiz günlerde Ali Volkan Çamur adlı bir kişi Maltepe’de park halindeki İETT otobüsü dün sabah saatlerinde çaldıktan sonra kısa bir İstanbul turu attıktan sonra otobüsü Taksim’e bırakmış ve zanlı aynı gün içerisinde Maltepe’de polisler tarafından yakalanarak gözaltına alınmış ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

Ali Volkan Çamur’un yapılan araştırmada ‘otodan hırsızlık’, ‘gasp’, ‘kasten yaralama’ ve ‘uyuşturucu ticareti’ dahil 35 farklı suç kaydı olduğu belirlenirken zanlı Ali Volkan Çamur’un ifadesinde, taksi bulamadığı için böyle bir yola başvurduğunu söylediği öğrenildi.

Nöbetçi mahkemede Ali Volkan Çamur’un verdiği ifadesinde “Gece bana telefon geldi ve acil bir şekilde Taksim’e gitmem gerekiyordu. Çevrede pandemi dolayısıyla taksi bulamadım. Daha önce özel halk otobüsünde şoförlük yaptığım için park halinde bulunan özel halk otobüsün kapısını gayet rahat bir şekilde açtım. Aracı aldım ama geri getirmeye fırsatım olmadı” dediği öğrenildi.

Zanlı Ali Volkan Çamur, Asayiş Şube müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilirken basın mensuplarına, “Kapıyı kilitleyip bıraktım, belirli bir yerden belirli bir yere gittim ve işimi gördüm. Gezmek isteseydim başka bir şey çalardım bu kullanım hırsızlığına giriyor.” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.