1 kişinin ölümüme 14 kişinin yaralanmasına neden olan belediye otobüsü şoförünün cezası belli oldu

14

3 Kasım 2019 sürücü Necdet Karakuş kullandığı özel halk otobüsü ile Beşiktaş’ta durağa dalarak bir kişinin ölümü ve 14 kişinin yaralanmasına neden olmuş ve tutuklanarak cezaevine gönderilirken Karakuş İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanmıştı.

Bugün görülen davaya bazı mağdurlar katılırken tutuklu sanık Necdet Karakuş getirildi. Mahkeme savcısı Necdet Karakuş’un bir kişiye karşı “kasten öldürme” suçundan müebbet hapsi ve 14 kişiye karşı “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 210 yıla kadar hapsini talep etti.

1 kişinin ölümüne ve 14 kişinin yaralanmasına sebep olan Necdet Karakuş yaptığı  savunmasında, “İsteyerek hiç kimsenin ölümüne ve yaralanmasına neden olmadım. Yaşanan şey sadece bir kaza. Savcımızın talepleri çok ağır. Asla böyle bir şey olmasını istemezdim. Mağdur ettiğim insanların kendilerinden ve ailelerinden özür diliyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, verdiği kısa bir ara sonrasında Yalçın Tahir Billur’u ‘kasten öldürme’ suçundan sanık Necdet Karakuş’u müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkemede tutuklu sanığın pişmanlık göstermediği gerekçesiyle cezasında indirim yapılmazken kazada yaralanan kişiler dahil olmak üzere toplamda 134 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kazada hayatını kaybeden Yalçın Tahir Billur’un kızı Tuğba Billur mahkeme sonrasında yaptığı açıklamada “Kaza sonrası hem maddi hem manevi olarak çok yıprandık.  Mahkemenin verdiği karar yüreğimize su serpti. Umarım böyle bir olay hiçbir ailenin başına gelmez” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.