Şehit anasını üzdüler

28

Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan Bingöl’ün Genç ilçesi Yeniyazı köyü kırsalında, 2017 yılının Haziran ayında askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce önceden tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Şehit Uzman Çavuş’un annesi Ayşe Uzan, oğlunu şehit vermesinin ardından ikiz doğan kuzularından birine, oğlu Ramazan’ın ismini verirken dün akşam saatlerinde şehit oğlunun adını verdiği kızı ile vakit geçiren Ayşe Uzan, dün hayvanlara yemlerini ve suyunu verip, evine döndü.

Gece kimliği meçhul kişi veya kişiler Ayşe Uzan’ın ağılına girerek 3 kuzu ve 10 koyunu çalmaya çalışırlarken 1 kuzu ve 7 koyunu geldikleri araca yükleyen şüpheliler, olay yerinden kaçtı.

Ayşe Uzan sabah kalktığında ağılına gittiğinde hayvanlarının olmadığı görünce yakınlarıyla çevrede arama yaptı. Hırsızların elinden kaçan 3 koyun ve 2 kuzusunu bulan Uzan, daha sonra jandarmaya durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekiplerince olay yerinde inceleme yapıldı.

Hırsızlık anı, Uzan’ın komşusunun güvenlik kamerası görüntüsüne anbean yansıdı.

Şehit oğlunun adını verdiği kuzunun çalınması üzerine bir açıklama yapan Ayşe Uzan “Oğlumun adını verdiğim kuzuma ‘Ramazan’ diye seslendiğimde yanıma geliyordu. Benim bu kuzumdan ne istediniz. Oğlumu kaybettikten sonra kuzumla kendimi avutuyordum. Hırsızlar bana gelip ‘Anne harçlığımız yok’ diye ben onlara koyunlardan birisini verirdim veya oğlumun şehit maaşını alıyordum. Onu verirdim. Ben o kuzuyla zaman geçiriyordum.” diye konuştu.
Jandarma, şehit annesi Ayşe Uzan’ın kuzu ve koyunlarının bulunması için çalışmasını sürdürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.