İmamı öldürecekken silahı tutukluk yaptı

50

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Küçücek Mahallesi’nde meydana gelen olayda mahalle halkından olan ve sevilen Ramis K. kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Ramis K. için düzenlenen cenaze törenine katılan ve aralarında daha önceden husumet bulunan Z.K. ile ağabey-kardeş olan Selahattin Aydemir ile Hayati Aydemir arasında cami derneği meselesi yüzünden tartışma çıktı.

Tartışma bir anda büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Z.K. yanında bulundurduğu silahı ile Selahattin Aydemir ile Hayati Aydemir adlı kardeşlere ateş attığı. Silahlı saldırı sonrasında ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Akyazı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan ağabey Selahattin Aydemir yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamazken durumu ağır olan kardeş Hayati Aydemir de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Z.K.’nın daha önce 15 yıl boyunca çeşitli suçlardan cezaevinde yattığı öğrenilirken silahlı saldırı sonrasında cami imamı Fatih Bilgin’in yanına giderek kendisine  “Diz üstü çök. Seni de vuracağım. Kelime-i şehadet getir” diyen Z.K. tetiğe bastığı esnada tabanca tutukluk yaptı.

Z.K. tabancasının tutukluk yapması üzerine tabancasının kabzası ile cami imamı Fatih Bilgin’i darp ettikten sonra olay yerinden otomobiliyle uzaklaştı.

Olay yerine gelen ambulansla cami imamı hastaneye kaldırıldı. İmam Fatih Bilgin olayı doğrularken hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Silahlı saldırı sonucu 1 kardeşi öldüren, diğer kardeşi ağır yaralayan ve cami imamı Fatih Bilgin’in yakalanması için polis ekiplerinin çalışmalara başladığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.