Sperm sayısı düşük olan kocasından boşanmak için mahkemeye başvurdu

27

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye kaçarak burada kendilerine yeni bir hayat kuran Nureddin ile Emine Ezzat çifti, 2019 yılında hayatlarını birleştirdi. Ezzat çiftinin mutlu evlilikleri çiftin çocukları olmaması üzerine kabusa dönüşürken karı-koca arasında çocuklarının olmaması üzerine huzursuzluk yaşamaya başladı.

Çocuk sahibi olmak için uğraş veren Nureddin Ezzat’ın yapılan test sonuçlarına göre sperm sayısının düşük olması nedeniyle biyolojik olarak çocuk sahibi olamayacağının anlaşılması üzerine eşi Emine Ezzat, evini terk ederek, İstanbul’daki ailesinin yanına döndü.

Kocasının sperm sayısının düşük olması ve biyolojik olarak baba olamayacağını gerekçe göstererek Emine Ezzat, İstanbul Küçükçekmece 5’inci Aile Mahkemesi’nde eşi Nureddin Ezzat hakkında boşanma davası açtı. Emine Ezzat eşinin sperm sayısının düşük olmasından dolayı kendisiyle bu durumu hakkında alay ederek psikolojik baskı uyguladığı iddia edildi.

Nureddin Ezzat’ın avukatı dava hakkında yağtığı açıklamada “Annelik her kadının doğasında olan bir içgüdüdür. Çocuk sahibi olamamak bir çok çift arasında evliliklerini bozan bir etkendir. Müvekkilimin eşi Türk Ceza Kanunu’nun 4721 sayılı yeni Medeni Kanunun 166ncı maddesine göre, ‘Evlilik birliği, ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olursa, eşlerden her biri boşanma davası açabilir. Ama bu tarz açılan davalarda Yargıtay böyle bir hususu tek başına boşanma nedeni olarak değerlendirmemektedir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.