Minik Leyla Aydemir’in cinayetinde flaş gelişme

10

15 Haziran 2018 günü Ağrı’nın Bezirhane köyünde 4 yaşındaki Leyla Aydemir kaybolmuş ve kaybolduktan 18 gün sonra, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedeni bulundu.

Kamuoyunu aylarca meşgul eden Leyla Aydemir cinayeti sonrasında yapılan otopsi sonrasında hazırlanan bilirkişi raporunda, otopside cilt bütünlüğünün korunduğu, kafa, göğüs ve batın boşluğunda kanama, iç organ ve büyük damar yaralanmasının tanımlanmadığı ifade edilmiş, cesedin iskelet sisteminin sağlam bulunduğu ancak çürüme nedeniyle yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik değişim analizi yapılmadığı, istismara ve farklı bir DNA’ya yönelik herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtilmişti.

Bugün yeni ortaya çıkan Leyla Aydemir’in Adli Tıp Raporunda minik kızın anal ve genital bölge muayenesinde hymen açıklığının 1 cm olduğu, duhule müsait olmadığı, hymen üzerinde belirgin yırtık yada çentik gözlenmedi, posterior forşette (genital bölgede) zorlama izi olabilecek kırmızı renkli lezyonlar olduğu görüldü” ibaresi yer alırken bu ibarenin küçük kızın cinsel istismara da uğradığını ortaya çıkardı.

Konu hakkında Av. Aydoğan  tarafından yapılan açıklamada “Artık 4 yaşındaki minik Leyla Aydemir’in öldürülmeden önce cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıkmıştır. Mahkemede bu raporun neden ortaya çıkarılmaması hukuki olarak faciadır. Tüm sanıklardan alınacak DNA örnekleriyle Leyla Aydemir’in gerçek katili ortaya çıkacakken adli tıp raporunda ‘suda ki erime sebebiyle hiçbir bulgu bulamadı’ ibaresi geçmesinin sebebinin araştırılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı tüm sanıklardan yeniden DNA alındıktan sonra yeni bir otopsi yapılması gerekmektedir” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.