Marmaris’te dernek görünümlü kumarhane ortaya çıkarıldı

52

Vatandaşlardan tarafından Marmaris Yeni Yol Caddesi Sevgi Yolu’nda bir dernek binasında kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışmalara başladı

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri üç gün boyunca teknik ve fiziki takibe aldığı dernek binasına Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararıyla gece baskın düzenledi.

Ekiplerin derneğe yaptığı baskın esnasında dernek içinde sadece 2 kişinin bulunduğu ve kumar aletlerinin görülmemesi üzerine lokal içinde yaptıkları inceleme sonunda lokal kapısının girişinin yanında bulunan kitaplık dikkati çekti. Ekipler kitaplıkta bulunan bir boy aynasını incelediklerinde içeri giriş düzeneği bulunduğu belirleyerek gizli odaya girdiler.

Gizli odaya giren ekipler oda içerisinde kumar oynayan 15 kişiyi yakaladı. Gizli oda içinde yapılan aramalar esnasında özel tasarlanmış poker masası, oyun pulları, 50 takım iskambil kağıdı ve 7.65 mm çapında 13 mermi ele geçirildi.

Dernek baskını sonrasında dernek yöneticisi ve işletmecisi olan 2 kişi ile birlikte 15 kişi Marmaris İlçe Asayiş Büro Amirliği’ne götürülerek işlem başlatıldı. İşlemler sonrasında kumar oynamak için yer temin etmek ve kumar oynanan yerde maske, sosyal mesafe kurallarının ihlal edilmesi suçlarından 2 dernek işletmecisi ve yöneticisine tutanak tutulurken gizli odada kumar oynadıkları tespit edilen 15 kişi hakkında da sosyal mesafe kuralı uymamak, maske takmamak suçlarından tutanak tutuldu.

Bu kişiler hakkında toplam 100 bin lira para cezası uygulanarak gözaltına alınan kişiler serbest bırakılırken dernek içerisinde bulunan kumar aletlerine de el konuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.