Sahte servisçilerin kurbanı oldu

14

İstanbul’da doktor olarak görev yapan Erdoğan Dadaş da, buzdolabına yeni motor takan, aldıkları 2 bin 400 lira ile bir daha ortada gözükmeyen, sahte teknik servisçi mağdurlarından odu. Buzdolabının arızalanması üzerinden cep telefonundan arama yaparak aramada ilk çıkan servisi çağıran Dadaş “Dolandırıldım. Herkes dikkatli olsun” dedi.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük de “Burada önemli olan tüketicilerimizin iyi araştırma yapması her önüne gelen internet arama motorlarında karşılarına çıkan firmalara itibar etmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Buzdolabının bozulması üzerine cep telefonunda internet üzerinden arama yaparak karşısına çıkan ilk teknik servisi arayarak evine çağıran Dadaş’ın evine gelen iki kişi, buzdolabının motorunun bozulduğunu ve 2 bin 400 TL ödeme ile değişmesi gerektiğini söyledi. Kendilerini yetkili servis olarak tanıtan kişilere ödemeyi yaparak yeni motoru taktıran Dadaş, buzdolabının bir süre sonra soğutmadığını fark ederek eve gelen tamircileri aradı. İddiaya göre şüpheliler Dadaş’ı oyalayarak eve gelmedi. Dolandırıldığını anlayan doktor ise savcılığa şikayette bulundu.

Dolandırıldığını buzdolabının markasına ait firmanın internet sitesine girdiklerinde anladığını söyleyen Dadaş buzdolabının kendi kataloğundaki numarayı aradık. İşte gerçeği o zaman öğrendik. Arıza kaydımızı bulamadılar. İşlemden haberleri yok. işte o zaman ‘biz dolandırıldık’ dedik” diye konuştu

Erdoğan Dadaş mahkemeye müracaat ettiğini ve hakkını sonuna kadar arayacağını ve bu davanın emsal olması için elinden geleni yapacağını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.