Hamile kadınlara dahi zorla fuhuş yaptırmışlar

14

Kentte son günlerde fuhuş olaylarının artması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları istihbarat çalışmaları sonrasında bir fuhuş çetesine ulaştı. Fuhuş çetesini teknik ve fiziki takibe alan ekipler çete elemanlarının adreslerini belirleyerek  26 adrese şafak vakti düzenlediği operasyonda 14 kişi gözaltına aldılar.

Çete tarafından iş bulmak vaadiyle kandırılarak yurt dışından getirilerek fuhuşa zorlanan 17’si yabancı uyruklu 60 kadın kurtarıldı. Yapılan araştırmalarda polis ekipleri fuhuş çetesinin sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonu ve akşam saatlerinde sahte izin belgeleriyle dışarıya çıkmaları sağlanan kadınlara, buluşma yerlerinde müşterilerinin tanıması için pembe renkli maske taktırdığı saptandı.

‘İnsan ticareti yapmak’, ‘fuhşa aracılık etmek’, ‘fuhuş yaptırmak ve bu yolla haksız kazanç elde etmek’, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından işlem yapılan şüphelilerin emniyette işlemleri sürüyor.

Yapılan operasyon sonrasında olayın çete tarafından mağdur edilen bir kadının Ahlak Büro Amirliğine mail göndererek ihbarda bulunduğu öğrenildi. Yapılan ihbarda sahte sokağa çıkma belgelerinin nasıl çıkartıldığı ve fuhuşa zorlanan mağdur kadınların otomobillerin bagajlarında müşterilerine götürdükleri öğrenildi. Çetenin biri bir aylık diğeri altı aylık iki hamile kadına da fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı. Yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el konulduğu, çıplak fotoğraf ve videoları çekilerek, “Ailenize göndeririz, internette yayarız” diyerek şantaj yapıldığı belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.