Avukat eşine şiddet uygulayan kişi ev hapsindeyken öldürüldü

24

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen olayda ilçede avukatlık yapan Ezgi Ulugün 2012 yılında İhsan Kaan Şenol ile evlenmiş, çift arasında yaşanan şiddetli geçimsizlik sonrasında 2017 yılında boşanmıştı.

Ezgi Ulgün boşanma sonrasında eşinin kendisine fiziksel ve psikolojik işkence uyguladığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunurken hakkında 28 ayrı suç dosyası bulunan İhsan Kaan Şenol geçtiğimiz günlerde eski kayınbiraderi Bora Ulugün’ü silahla vurarak yaralayarak gözaltına alındıktan sonra tutuklanmış ve yapılan itiraz üzerine serbest bırakılmıştı. Tutuklandıktan 3 gün sonra serbest bırakılan Şensoy sosyal medya üzerinden eski eşini tehdit etmeye devam etti.

Uzaklaştırma kararı çıkarılan Şensoy’un bu kararı ihlal etmesi üzerine ev hapsi cezası  uygulanan İhsan Kaan Şenol’un evine gelen kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonrasında ağır yaralandı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken İhsan Kaan Şenol ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmasına rağmen doktorların tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Polis ekipleri yaşanan cinayetin ardından geniş çaplı araştırma başlarken çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde  bir kişinin, kendisini bekleyen otomobile koşarak bindiği görüldü. Görüntülerden yola çıkan polis, E.D.’yi gözaltına aldı.

E.D. yapılan sorgusunda Şensoy’un evine misafir olarak geldiğini ve daha sonra cinayeti işledikten sonra kaçtığını itiraf etti.

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden İhsan Kaan Şenol’un babası İsmet Şensoy, “Oğlumun tehdit mesajları aldığını bildiğim için savcılığa dilekçe verdim. Cezaevinden koruma eşliğinde çıkarıldı. Oğlumu yalnız kalmaması için uyardım. Yaşadığı evin kapıcısını da içeri tanımadığınız bir kişi gelirse almayın ve beni haberdar edin diyerek uyarmama rağmen oğlum evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.