Kocasını öldürdükten sonra yasak aşkıyla ilişkisini devam ettirmiş

17

Adana’nın Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Güven, ortadan kaybolması üzerine 6 Şubat 2018 tarihinde eşi Nazmiye Güven, polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulunmasına rağmen polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonrasında Mustafa Güven hakkında hiçbir ize rastlanmadı.

3 yıldır kayıp olan Mustafa Güven’in banka hesabındaki 10 bin liranın hiç harcanmadığını belirleyen Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yöne kaydırdı.

Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı ekipler Mustafa Güven’in yaşadığı mahallede araştırma yaptıklarında kayıp başvurusundan çok kısa bir süre önce eşi Nazmiye Güven ile kayınpederi Ahmet Demirci’nin akşam saatlerinde ellerinde torbayla bir şeyler taşıdıklarını tespit etti. Bu bilgiye ulaşılmasının ardından polis, Nazmiye Güven’i takibe alarak Nazmiye Güvenin görev yaptığı anaokulunda müdür yardımcısı Ramazan Ö.  ile ilişkisi olduğu belirlendi. Nazmiye Güven ile Ramazan Ö.’nün ilişkilerinin 2014 yılında başladığı, bu nedenle Güven çiftinin sürekli tartıştıkları öne sürüldü.

Polisler Nazmiye Güven’in babası Ahmet Demirci’yi gözaltına alırken rahatsızlanan Ahmet Demirci hastaneye kaldırılırken aort damarı yırtıldığı tespit edilen Demirci, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Polisler tarafından çapraz sorguya alınan Nazmiye Güven işlediği cinayeti itiraf etti. Nazmiye Güven verdiği ifadesinde “Eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini ve bu yüzden tartıştıklarını ve olay günü tabancayla eşini öldürdüğünü” söyledi. İşlediği cinayet sonrasında babasıyla birlikte cesedi 3 gün evde sakladıktan sonra eşinin cansız bedenini bir poşete koyarak ormanlık bir alana attıklarını ve görev yaptığı okulun müdür yardımcısı Ramazan Ö. ile eşini öldürdükten sonra ilişkilerine devam ettiklerini” öne sürerken. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Nazmiye Güven, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ramazan Ö. ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.