Kocasını tüfekle öldürdüğü iddia edilen kadın tutuklandı

13

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Gökçeler Mahallesi’nde meydana gelen olayda Hasan Özbek ve Fahriye Özbek çifti arasında kıskançlık yüzünden çıkan tartışmanın bir anda büyümesi üzerine iddialara göre kocası tarafından darp edilen Fikriye Özbek evde bulunan pompalı tüfekle çocukları da evde iken kocası Hakan Özbek’e ateş açtı. Hasan Özbek’in göğsüne isabet eden saçmalar sonucu kanlar içinde yere yığılırken silah sesine komşular ve çiftin çocukları uyanarak durumu sağlık ve polis ekiplerine ihbar ettiler.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Hasan Özbek’in hayatını kaybettiğini belirlerken Fikriye Özbek ise olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken olay yeri inceleme polisleri ve savcının yaptığı incelemeler sonrasında Hakan Özbek’in cesedi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Gözaltına alınan Fikriye Özbek’in yakınlarına “Ben onu öldürmeseydim o beni öldürecekti” dediği ve ilk ifadesinde polislere öldürmek amaçlı ateş etmediğini söylediği öğrenildi.

Polis merkezinde ifadesine başvurulan Fikriye Özbek’in,” Kocamla aramızda kıskançlık yüzünden aşırı geçimsizlik vardı. Olay gecesi evde alkol alırken kıskançlık yüzünden tartışmaya başladığımızda evde bulunan pompalı tüfeği bana doğrultup ‘seni öldüreceğim’ dedikten sonra namlusunda mermi olan tüfeği benim elime zorla elime tutuşturarak ‘beni vuracaksın’ dedikten sonra namluya vurunca tüfek ateş aldı. Ben elimi tetiğe dahi sürmedim” dediği öğrenildi.

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Fikriye Özbek adliyeye sevk edildi ve burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.