Yeğenini eski sevgilisinden korumak isteyen dayı canından oldu

19

İstanbul’un Pendik ilçesinde meydana gelen olayda adı açıklanmaya bir genç kız daha önce eski sevgilisi olan adı Necati olan adlı arkadaşıyla henüz bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Eski sevgilisi ile tartışmanın büyümesi üzerine genç kız dayısı Hasan Yılmaz’a haber vererek yardım istedi. Yeğeninin yardım istemesi üzerine sokağa gelen Hasan Yılmaz, yeğenini korumak için Necati isimli kişi ile kavga etmeye başladı. Yaşanan kavgaya Hasan Yılmaz’ın yabancı uyruklu 4 komşusu da kavgaya dahil oldu. Yaşanan kavga esnasında Necati adlı kişi belinden çıkardığı kurusıkıdan bozma tabanca ile üç el ateş etti. Hasan Yılmaz başına aldığı bir mermi üzerine kanlar içinde yere yığılırken kavgada kendisine yadım etmek isteyen komşulardan biri de bacağından yaralandı. Silahlı saldırgan ise bir taksiyi durdurarak olay yerinden kaçtı.

Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin kontrolünde Hasan Yılmaz’ın başına isabet eden mermi ile hayatını kaybettiği belirlenirken ayağından yaralanan komşusu da ambulansla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayatını kaybeden Hasan Yılmaz’ın cenazesi, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cinayet sonrası olay yerinden kaçan Necati adlı kişi polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.